Sucuoğlu, Ercan Havalimanı’nı ziyaret etti

Turizm Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Ercan Havalimanı’nı ve inşaatı devam eden yeni terminal binasını yerinde inceleyerek T&T Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü Serhat Özçelik ile görüştü.

Yeni terminal binasının çalışmalarını takip etmek için mimar ve mühendisler ile şantiyede bulunan Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Olgun Amcaoğlu ve Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Gürkan Kara ile de bir araya gelen Bakan Sucuoğlu’na kısa bir brifing verildi.

T&T Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü Serhat Özçelik yaptığı konuşmada Ercan Havalimanı’nın mevcut 8 adet uçak park yeri olduğunu fakat bu sayının artık yetersiz kaldığını söyledi. Yapılacak olan 3 yeni uçak park yeri ile 11 uçağın aynı anda park etme imkanı olacağını söyleyen Özçelik, yatırımların devam edeceğini söyledi

Göreve geldikleri günden itibaren mevcut Ercan terminal binasını yenilemek ve düzene koymak için büyük çabalar sarf ettiklerini söyleyen Özçelik, ülkeye gelen yerli ve yabancı yolculara en iyi hizmeti verebilmek için yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirtti.

SUCUOĞLU

Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu ise Ercan Havalimanı’nın artan yolcu talebini karşılamakta yetersiz kaldığını söyleyerek yeni yapılan pist ve terminal binası ile Havalimanının kapasitesinin 3 kat artacağını ifade etti.

Corendon Havayollarının Mayıs ayından itibaren tekrardan charter uçuşlara başlayacak olması ve diğer charter uçuş seferlerinin çoğalması ile Ercan’ın yükünün daha da artacağını belirten Sucuoğlu, ülkeye gelen misafirlerin en iyi şekilde seyahat etmeleri için havalimanların tam donanıma sahip olması gerektiğini vurguladı.

Ercan Havalimanı’nın kapasitesinin artırılması ile olası bir anlaşmada uluslararası uçuşları yapabilecek düzeyde olmasının da önemli olduğunu belirten Sucuoğlu, ülke olarak turizmde başarı sağlamanın tek taraflı olmadığını söyledi.