Kuzey Kıbrıs, Fransa’da tanıtılıyor

Turizm Bakanlığı, ülkemiz turizm sektörü ile birlikte yurt dışı turizm tanıtma ve pazarlama çalışmaları kapsamında 29 Eylül – 02 Ekim 2015 tarihleri arasında Fransa’nın Başkenti Paris’te düzenlenen “IFTM top Resa” Turizm Fuarı’na katıldı.

Fuar süresince KKTC stantında Bakanlığımızı temsilen Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Şube Amiri Pembe Kanatlı ve Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Personeli Mustafa Köprülü yer alacak.

Kuzey Kıbrıs standını ziyaret eden ziyaretçilere Kuzey Kıbrıs hakkında tanıtıcı bilgiler verilerek, stand içerisinde bulunan LCD ekrandan ile de Kuzey Kıbrıs’ı tanıtıcı reklam filmleri yayınlanıyor.

Standımızda Fransızca genel bilgi broşürleri, Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, İskele-Karpaz bölgesi broşürleri, karayolları haritası, Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret etmek için 50 neden broşürleri, endemik, su sporları başta olmak üzere bir çok broşür dağıtılmaktadır.

Söz konusu fuarda standımızı ziyaret eden misafirlere Kuzey Kıbrıs’tan götürülen sucuk ve kavrulmuş badem ikram ediliyor.