Suriçi esnafına İngilizce sertifikası

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) Lefkoşa Suriçindeki işletmelerde çalışan personel ve tüm işyeri sahiplerine yönelik olarak gerçekleştirdiği Mesleki İngilizce Kursu ile Temel Gıda Hijyeni Eğitimi’ne katılanlara sertifikaları verildi.

LTB ve Lipa Danışmanlık Şirketi tarafından yürütülen, TC Lefkoşa Büyükelçiliği ile Turizm Bakanlığı tarafından finanse edilen “Lefkoşa Suriçi Turizmini Canlandırma Projesi” kapsamında gerçekleştirilen kurslarda, katılımcılar, günlük yaşamda kullanılan mesleki İngilizceye yönelik eğitim yanı sıra temel gıda hijyeni eğitimi aldı.

Belediyeden verilen bilgiye göre, etkinlikte konuşan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, proje kapsamında Lipa Danışmanlık Şirketi ile işbirliği içinde çalışıldığını belirterek, katkılarından dolayı şirket direktörü Memduh Erişmen’e teşekkür etti.

“Lefkoşa Suriçi Turizmini Canlandırma Projesi”nin güzel ve kapsamlı bir proje olduğunun altını çizen Harmancı, eğitimin Surlariçi’nin gelişim potansiyelinden ayrı tutulamayacağını söyledi.

Projenin birçok ayağı olduğuna vurgu yapan Harmancı, Surlariçi’ne özel önem verdiklerini ve elde edilen fonlarla Suriçi turizm potansiyelini geliştirmeye yönelik katkı koymaya çalıştıklarını belirtti. Suriçi’ne yönelik kapsamlı projeleri olduğunu kaydeden Harmancı, Belediye Pazarı’nda yer alan bir ofisin turizm enformasyon bürosu haline dönüştürülmesini hedeflediklerini bunun yanı sıra yayalaştırma çalışmalarının da süreceğini söyledi.

Harmancı sözlerinin sonunda Çukurova Kalkınma Ajansı, Turizm Bakanlığı ve TC Yardım Heyetine de projeye katkılarından dolayı teşekkür etti.