Mardan Palace hakkında haciz iddiası!

Mardan Palace’ın bir firmaya borcundan dolayı haciz kararı çıktığı iddia ediliyor. Mardan Palace ise iddiaları yalanladı.

Antalya’nın Kundu bölgesinde Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.5 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen Mardan Palace Oteli, geçtiğimiz haftalarda bir bankaya olan borcu nedeniyle uygulanmak istenen ancak, İsmailov tarafından haciz işlemi son anda durdurulduktan sonra şimdi de başka haciz iddiaları ile gündeme geldi.

DHA kaynaklı habere göre Mardan Palace Hotel için Antalya 6’ncı İcra Dairesi’nden de icra kararı çıktı. İstanbul Kadıköy 3’üncü İcra Dairesi’nden talimatla Antalya 6’ncı İcra Dairesi’ne Art Decor adlı bir firmaya 2 milyon 254 bin 898 TL borç nedeniyle haciz uygulanması istendi. Haciz kararı verilmesine rağmen İstanbul’dan talimatın masrafı talep edildi, gönderilmediği için de haciz işlemi bekletiliyor.

Haberde, Mardan Palace Hotel’in borçları nedeniyle icra dairelerinde toplam 67 dosya bulunduğuna işaret edilerek “Mardan Palace Hotel ve biri Telman İsmailov’un özel kullanımına ait 6 ultralüks villadan oluşan 104 bin 719 metrekare alandaki yapıların sahibi görünen AST İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Antalya Adliyesi’ndeki 16 icra dairesinin tamamında da icra dosyası bulunuyor” deniliyor.

Bu dosyaların 26’sının takipsizlik kararıyla, 9’unun ise alacaklı tarafın feragat etmesi sonucu kapatıldığı belirtilen haberde. 5 alacaklıya ilişkin haciz işlemi uygulaması, 1 alacaklının da haricen tahsiliyle ayrıca toplam 6 dosya kapatıldığı belirtiliyor. Toplam 26 açık dosyaya ilişkinse 21 dosyada haciz süreci devam ettiği, 5 alacaklının açık olan dosyası içinse itiraz neticesinde işlemler durdurulduğu ifade ediliyor.

Mardan Palace yalanladı

Turizmgazetesi.com’a konu ile ilgili olarak görüş bildiren Mardan Palace yetkilileri ise haberi yalanladı. Mardan Palace yetkilileri, haberin doğru olmadığını ve ilgili medya kuruluşları hakkında yasal işlem başlatacaklarını söylediler.

Antalya 4’üncü İcra Dairesi tarafından Türkiye Halk Bankası A.Ş. Adapazarı Şubesi’ne 100 milyon dolar borcu nedeniyle Haziran ayında satışa çıkarılan Mardan Palace Hotel, borcun 4 yılda 25’er milyon dolar şeklinde ödenmesine yönelik taahhüt nedeniyle anlaşmaya varmış ve İsmailov’un son dakika müdahalesi ile satışı ihale gününde iptal etmişti.