Booking.com için soruşturma açılıyor

Rekabet Kurulu Booking.Com Hakkında Soruşturma Açılmasına Karar Verdiğini yazılı olarak TÜRSAB’a bildirdi. TüRSAB Yönetimi Rekabet Kurulunun açıklamasını üyelerine duyurdu.

Booking.com ‘un haksız rekabetini belgelerle ispatlayarak Rekabet Kurumuna başvuran TÜRSAB’ın; her türlü yasal yolu takip edeceklerini açıklamasının ardından Rekabet Kurumu booking.com için ön araştırma kararı vermişti.

24.7.2015 tarihinde Rekabet kurumundan gelen cevabı web sitesinde yayınlayan TÜRSAB; Rekabet Kurulu’nun Booking.com hakkında soruşturma açılmasına karar verdiğini üyelerine duyurdu.

TÜRSAB web sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Rekabet Kurumu Duyurusu.
24.07.2015 21:49:46

Değerli Üyeler;

Birliğimizin Rekabet Kurumuna Booking.com ‘un 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddeleri kapsamında ihlal teşkil eden eylemleri nedeniyle soruşturma açılması için yapmış olduğu 08.01.2015 tarihli şikayet üzerine; yürütülen önaraştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 09.07.2015 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak, Booking.com B.V. ile Türkiye ofisi Bookingdotcom Destek Hizmetleri Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına, 15-28/432-M sayılı karar ile karar vermiştir.

Birliğimize karar tebliğ edildiğinde ayrıntılı açıklama siz değerli üyelerimize yapılacaktır.

Söz konusu karara ilişkin Rekabet Kurumu duyurusunu ekte bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ
(TÜRSAB)