Turizm Bakanlığı’nda Sucuoğlu dönemi

Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, görevini Menteş Gündüz’den devraldı.

Turizm Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, bakanlık binasında saat 11.45’te gerçekleşen devir teslim töreninde bakanlık yetkilileri de hazır bulundu.

Devir teslim töreni sırasında bir konuşma yapan Menteş Gündüz, Sucuoğlu’na yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Makamların geçici olduğunu fakat ülke için hizmet vermeye devam edeceğini kaydeden Gündüz, kısa süre zarfında turizm alanında girişimler yaptıklarını ve gözünün arkada kalmayacağını ifade etti.

Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu ise ülke turizmine hizmet etmek için göreve geldiklerini, bunun bir bayrak yarışı olduğunu kaydetti.

Sucuoğlu, turizm ve eğitimin ülke açısından lokomotif sektör olduğunu, ülkenin kalkınması adına bu iki alanda yapılacak başarılı çalışmaların önemli olduğunu belirtti.

Turizm ve eğitimin hak ettiği katkıyı alamadığını kaydeden Sucuoğlu, turizmin tanıtılması adına daha fazla katkı yapılması gerektiğini ifade etti.

Bakan Sucuoğlu ayrıca yoğun bir tempoda çalışacaklarını ve ilk olarak turizm sektörünün sorunlarını dinlemek adına toplantılar yapacağını kaydetti.

Sucuoğlu, devir teslim töreni sonrasında bakanlık personeli ile bayramlaştı.