Antik Liman’ın arka sokakları renklenecek

Girne Belediyesi, “el ele Girne’ye renk ve hayat veriyoruz” projesi kapsamında Girne Antik Liman’ın arka sokaklarını çiçeklendirecek.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, halkın görüş ve önerileri doğrultusunda, yol kenarları ve duvarlara sokaklara uygun çiçek asılacak.

Proje kapsamında bölgede duvarlara duyurular asıldığı ve 17 Temmuz 2015’e kadar halkın halklailiskiler.girnebelediyesi@gmail.com adresine görüş bildirebileceği kaydedildi.

Projeye halkın görüş ve önerileri alındıktan sonra 21 Temmuz’da start verilecek.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, antik limanı arka sokaklarının çiçeklendirilmesinin turizm kenti Girne için önemine vurgu yaparak, projenin turistlerin beğenisini artırması yanında bölge insanına güzel bir ortamda yaşama imkanı sunacağını kaydetti.

Kent halkının daha güzel bir Girne için el ele vermesini isteyen Güngördü; “Gerek bu bölge gerekse kentte yaşayan halkımızın bu konuda desteği önemli. Halkımızın, bu bölgelere koyacağımız çiçeklerin bakım ve korunması için belediyemize yardımcı olmasını istiyoruz. Daha güzel bir Girne için el ele verelim” dedi.