KITUYAD panel düzenliyor

Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği, “Kıbrıs’ta Turizmin Dünü-Bugünü ve Yarını” konulu bir panel düzenliyor.

Saat 09.30’da Merit Lefkoşa Hotel’de gerçekleşecek olan panelin açılış konuşmasını TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm Spor Bakanı Menteş Gündüz, Meclis Başkan Yardımcısı Ünal Üstel, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Kerem Köfteoğlu ve KITUYAD Onur Kurulu Başkanı, Merit Oteller Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar yapacak.
Açılış konuşmalarının ardından, panelin moderatörlüğünü üstlenen YÖDAK üyesi ve KITUYAD Akademik işler Komitesi Sorumlusu Prof. Dr. Olgun Çiçek panelin açılışını yapacak.

Panelde KKTC Turizm Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Hüseyin Aktığ, Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Orhan Tolun,Kıbrıs Gazetesi Köşe Yazarı Hasan Hastürer, panelist olarak yer alıyor.

Merit Lefkoşa Hotel’de gerçekleşecek panel öncesinde ise Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Kerem Köfteoğlu ile Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Başkanı Nazmi Pınar arasında, her iki ülke arasındaki derneklerin iş birliklerini kapsayan bir de protokol imzalanacak.