KKTC’den Almanya’da Road Show tanıtım günleri…

Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı Almanya’da düzenlediği “Road Show” tanıtım günleri etkinliğinin faydalı olduğu açıklandı.

Başbakan Yardımcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlığın 18- 20 Mayıs tarihleri arasında Düsseldorf, Stuttgart ve Nürnberg şehirlerinde Almanya pazarına yönelik yapmış olduğu tanıtım günleri yeni bir stratejinin parçası.

Daha önce de İskandinav ülkelerinde ve İngiltere’de ayni çerçevede sivil toplum örgütleri, THY, KITSAB ve KITOB ile birlikte tanıtım amaçlı olarak “Road Show” etkinlikleri düzenlendiği kaydedilen açıklamada, bakanlığın hedef kitlesinin ülkeye tarifeli seferler ile turist getirme potansiyeli olan seyahat acenteleri olduğu kaydedildi.

Türk Hava Yolları’nın yurt dışında iş birliği içerisinde çalıştığı acentelere tanıtım günleri yapılarak söz konusu acentelerin ülkeye turist getirilmesinin amaçlandığı da vurgulanan açıklamada, Bakanlık olarak kısa süre zarfında hazırlanılan etkinliklerde 3 gün içerisinde 200’den fazla seyahat acentesi ile bir araya gelinerek etkin bir sunum yapıldığı ifade edildi.

Yapılan tanıtım etkinliği sonrasında 2 acentenin Ekim ayı itibarıyla Kuzey Kıbrıs’ı kataloglarında yer vermeye karar verdiği, ayrıca 2016 yılında da 5 acentenin ülkeye turist getirmek amacıyla çalışmalara başlayacaklarını bildirdikleri de vurgulanarak, bakanlığın himayelerinde ileriki günlerde Azerbaycan ve Türkmenistan’ı hedef alan yeni tanıtım etkinlikleri yapılmasının planlandığı belirtildi.

Açıklamada, tanıtım günleri etkinliklerinin düzenlenmesinde emeği geçen Bakanlık personeline, THY, KITOB ve KITSAB’a gösterdikleri özveri ve organizasyonel başarı için Bakanlık olarak teşekkür clash royale free gems no human verification edildi.